To by bolo niečo! Kráľ Kličko by sa mohol biť o olympijské zlato

Vládca ťažkej váhy Vladimir Kličko v boji o olympijské zlato v Riu? Žiadna fikcia. Medzinárodná boxerská asociácia AIBA totiž zvažuje prizvať na Hry i profesionálne bitkárov. Jednalo by sa o revolučnú zmenu. A z opomínané disciplíny by sa okamžite stala bombastická šou.

Najlepší profesionálny ranami na olympiáde – ohromný ťahák.Uvedomuje si to aj vedenie Medzinárodnej boxerskej asociácie a vážne preto zvažuje prizvanie ostrieľaných profíkov do olympijského súboja.

“Doktor oceľové kladivo” a hlavný muž ťažké váhy Vladimir Kličko návrh uvítal. “Šanca vyhrať druhú zlatú medailu na olympiáde po dvadsiatich rokoch, to by bol môj splnený sen,” povedal pre denník Daily Mail ukrajinský bojovník Kličko, ktorý na stupni víťazov Her stál v roku 1996 v Atlante.

Rovnaké nadšenie prejavila aj jedna z hlavných hviezd welterová váhy a strieborný medailista z Atén roku 2004 Amir Khan.


“To by bolo úžasné, veľkolepé,” žiaril britský rohovník.

Okrem zatraktívnenie súbojov existujú aj ďalšie argumenty pre zavedenie nových podmienok na olympiáde.Došlo by napríklad k zamedzeniu taktizovanie tímov boxerských velikánov, čo sa výberu protivníka týka. Mnoho slávnych boxerov si udržuje svoju pozíciu hlavne vďaka správnej voľbe súpera. To by žrebovania, ktoré na Hrach určuje, kto sa s kým stretne, znemožnilo. Otázkou je, ktorý z profesionálov by takéto riziko chcel podstúpiť.

“Podľa mňa by rovnako tí najlepší do toho nešli. Sú zvyknutí boxovať na dvanásť kôl a nebudú riskovať svoje postavenie, “komentoval pre iSport český šampión amatérske ťažké váhy Daniel Táborský. “Myslím si, že sa to nakoniec nestane. Každý si bude chcieť držať svoje boxerov pod sebou. “

K odporcom možné zmeny patrí hviezda krížovej váhy Roy Jones Jr.Sám pritom v roku 1988 vybojoval striebornú medailu v Soule, pričom podľa mnohých znalcov mal dostať zlato. Teraz by tak mal šancu na reparát.

“Predstavte si, že váš devätnásťročný syn poletí do Ria, kde zistia, že nastúpi proti Vladimírovi. Ja hovorím nie, “odmietol rezolútne Jones, ktorý vedľa amerického občianstva vlastné i ruskej. “Olympijské hry sú pre mladých a ambiciózny. Akonáhle prejdete na profesionálny box, stáva sa z toho vaša práca. “

Zástancovia prevratu však tvrdí, že aj profesionálni boxeri majú mať možnosť bojovať o úspech počas najväčšej športovej udalosti sveta, rovnako ako napríklad tenisti, alebo golfisti. Keď sa ale proti sebe postavia veterán a mladá nádej tenisu či golfu, nejde o život. V boxe tomu tak byť môže.

Bet365-Vyzdvihnúť bonus