SÚHRN LOH Rio, 14. deň: Bolt má zlato aj zo štafety, Špotáková dostala bronz

Sprinter Usain Bolt je atletickým kráľom olympiády v Riu! Po stovke a dvojstovke vyhral na OH tretíkrát za sebou aj štafetu na 4×100 metrov a získal už svoju deviatu zlatú medailu. Anežka Drahotová obsadila v závode v chôdzi na 20 kilometrov desiate miesto. Mužský chodecký maratón na 50 km sa stal korisťou favorizovaného Mateja Tótha, vďaka ktorému slovenský výprava získala v Riu druhej zlato. Bronzovú medailu prevzala česká oštepárka Barbora Špotáková. Priebeh všetkých súťaží sme sledovali ONLINE.

“To je zlé, keď niekto otvorí tesne pred vami dvere auta.Našťastie je všetko v poriadku a vyviazol som len s modrinou na kolene a prstoch, “napísal Kulhavý a pridal fotku kolesá, na ktorom je vidieť polámaná ceduľka s jeho menom.

Kulhavý patrí k favoritom závodu v Riu. Jeho najväčšími súpermi budú švajčiarsky obhajca striebra Nino Schurter a Francúz Julien Absalon, olympijský víťaz z Atén 2004 i Pekingu 2008.

22:43 < b> Vladimer Chinčegašvili z Gruzínska po striebru z OH v Londýne získal v Riu zlato v turnaji zápasníkov do 57 kg. Vo finále zdolal Japonca Reie Higučiho.

22:37 Jazdec Nick Skelton vyhral ako prvý Brit parkúr jednotlivcov na olympijských hrách, druhý je v Riu de Janeiro kvôli horšiemu času v rozoskakovaní Švéd Peder Fredricson.Obhajca zlatej olympijskej medaily Švajčiar Steve Guerdat skončil štvrtý, dostal sa pred neho ešte bronzový Eric Lamaze z Kanady.

22:30 Francúzski hádzanári majú šancu vyhrať tretí zlatú olympijskú medailu za sebou. V dnešnom semifinále v Riu de Janeiro porazili Nemecko 29:28 a vo finále sa stretnú s víťazmi druhého semifinále medzi Poľskom a Dánskom.

22:15 Americkí basketbalisti podľa očakávania postúpili do finále olympijského turnaja v Riu de Janeiro. V semifinále zdolal Španielsko 82:76.

21:42 Americké vodné pólistky porazili vo finále olympijského turnaja v Riu de Janeiro Taliansku 12: 5 a obhájili zlaté medaily z Londýna.Bronz získali Rusky.

21:40 Moderné pětibojařka Barbora Kodedová na olympijských hrách stratila tiež v parkúre a pred záverečnou kombinovanú disciplínou klesla z 22. miesta na 26. priečku. Jej manko na vedúcu Poľku Oktawia Nowacki vzrástlo na minútu a 52 sekúnd.

21:36 Francúzska boxerka Estelle Mosselyová oslávila 24. narodeniny ziskom olympiského zlata. Vo finále do 60 kg zdolala 2: 1 Číňanka Jin Ťün-chua.

21:35 golfistka Klára Spilková odohrala na olympijských hrách svoje najlepšie kolo. Tretí deň turnaja v Riu de Janeiro zvládla v paru, celkovo zostala na skóre +8 a polepšila si na 47. miesto.V čele je najbližšie zlatej medaile Potom In-pe s jedenástimi ranami pod par. Na druhé miesto poskočila svetová jednotka Lydia Koová z Nového Zélandu, ktorá trafila aj eso a pred finále stráca na Kórejku tri rany.

Spilková zahrala na úvodných šiestich jamkách tretieho kola dve bogey a zdalo sa, že si opäť pohorší . Na deviatke si však zlepšila náladu birdie a na desiatke pridala ďalšie. Prvýkrát na OH zvládla v paru náročnú dvanástku, ale bogey urobila na trinástke. Do mínuse za bicykel sa dostala vďaka birdie na pätnástke a šestnástke, ale deň zavŕšila bogey na záverečné pětiparové osemnástke.

“Bol to zo začiatku trošku boj, ale potom, čo som na deviatke a na desiatke dala dve birdie , tak sme sa rozbehla.Dve ďalšie birdie som premenila vďaka dlhým pätu, ale bohužiaľ na poslednej jamke mne nespadol posledné pat dlhý meter a pol. Beriem to ale stále pozitívne, pretože pätu dobre, “konštatovala Spilková.

Prvý olympijskú hole in one, jamku na jednu ranu, v dámskom prevedení zaznamenala v 3. kole Číňanka Lin Si-jü. Koová uspela na rovnakej ôsmej jamke, 128 metrov dlhom tříparu, o dve hodiny neskôr. “Bola to moja vôbec prvá hole in one a olympiáda tomu dodáva väčší šmrnc,” povedala devätnásťročná víťazka dvoch major Koová.

Koová je druhá spoločne s Američankou Gerin Pillerovou sa skóre -9. Za nimi je o ranu späť Číňanka Feng Šan-šan.Turnaj už sa hrá bez svetovej dvojky Ariyi Jutanugarnové, Thajka z tretieho kola odstúpila kvôli zranenému kolenu.

20:45 V semifinále basketbalu bojujú výbery Španielska a USA. ONLINE sledujte TU & gt; & gt; & gt;

20:00 Jazdec Nick Skelton vyhral ako prvý Brit na olympiáde parkúr jednotlivcov . Druhý skončil kvôli horšiemu času v rozoskakovaní Švéd Peder Fredricson.

20:00 Moderné pětibojařka Barbora Kodedová je na olympijských hrách po dvoch disciplínach na 22. mieste . Prepadla sa v plávaní. Vedie Polka Oktawia Nowacki.

19:00 Rusko tyčkařka Jelena Isinbajevová ukončila kariéru.Dvojnásobná olympijská šampiónka a svetová rekordérka to oznámila pri dnešnej tlačovej konferencii v dejisku olympijských hier Riu de Janeiro, kde kvôli dopingovému škandálu v Rusku nesmela štartovať. Tridsaťštyriročná Isinbajevová bola vo štvrtok v Riu zvolená do komisie športovcov. Viac čítajte TU & gt; & gt; & gt;

18:30 All You Can Eat! Čiže zjedz, koľko môžeš! A zadarmo! To už v Riu de Janeiro neplatí. Organizátori museli tento týždeň riešiť nečakaný problém. Športovci totiž počas Hier až príliš využívali možnosť brať si zadarmo jedlo z reštaurácie rýchleho občerstvenia McDonald, ktorá sídli v areáli olympijskej dediny.Teraz už platí obmedzenie – každý osoba si môže odniesť iba dvadsať položiek. Viac čítajte TU & gt; & gt; & gt;

 Objednávky vo fast foodu bez obmedzenia? To už v olympijskej dedine neplatí Objednávky vo fast foodu bez obmedzenia?To už v olympijskej dedine neplatí

18:15 Ruskej akvabel piatykrát za sebou vyhrali tímovú súťaž na OH. Rovnako ako v Londýne boli strieborné Číňanky. Bronz tentoraz získali Japonky.

17:30 Španielka Carolina Marinová je prvou európskou badmintonistkou, ktorá získala olympijské zlato. Vo finále porazila Sindhu Pusarlaovou z Indie.

17:20 Dream Team je pojem, ktorý sa zrodil vďaka zlomové zmene v pravidlách olympijského basketbale.Na Hrách v Bet365-Okamžitý bonus Riu došlo k podobnému zvratu, ale s úplne iným výsledkom. Prvýkrát mohli do boja o cenné kovy zasiahnuť hviezdy profesionálneho ringu. známej bitkárov mali pritiahnuť pozornosť a získať rešpekt pod piatimi kruhmi mnohokrát opomínané disciplíne. Kvapná postup a mocenské boje ale želaný efekt udusaly. A do Ria sa pozreli len tri profesionálne borci menej slávnych mien a čoskoro pohasly. Viac si prečítajte TU »

16:50 Favorizovaný Matej Tóth vyhral chodecký maratón na 50 kilometrov a slovenských výprava vďaka nemu získala druhú zlatú medailu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Úradujúci majster sveta zvíťazil pred Jaredom Tallent z Austrálie, tretí skončil Japonec Hirooki Arai. Český reprezentant Lukáš Gdula bol diskvalifikovaný medzi 30.a 35. kilometrom, kedy sa pohyboval na rozhraní šiestej a siedmej desiatky poradí.

Tridsaťtriročný Tóth zvíťazil v druhom najlepšom čase tohto roka 3:40:58. Rýchlejšie tento rok zvládol najdlhšiu atletickú trať len svetový rekordér Yohann Diniz z Francúzska, ktorý tiež v úvode olympijského závodu udával tempo a v jednej chvíli mal zhruba až dvojminútový náskok. Potom si ale trojnásobný majster Európy prežil niekoľko kríz, opakovane zastavil, dokonca sa aj na trati zrútil, napriek tomu došiel do cieľa ako ôsmy s takmer šesťminútový stratou.

Nádejný únik sa podaril aj Tallent, ale Tóthová útoku v závere nestačil.Tridsaťjedenročný Austrálčan sa tak musel opäť po štyroch rokoch uspokojiť so striebornou medailou, hoci v Riu štartoval ako dodatočne korunovaný obhajca prvenstva po tohtoročnej diskvalifikácii vtedajšieho víťaza Sergeja Kirďapkina z Ruska za doping. Slovenskú favorit ho porazil o 18 sekúnd, Arai zaostal o ďalších dvanásť.

Tóth je druhým slovenským olympijským víťazom v Riu. Napodobnil vodné slalomár Ladislava a Petra Škantárová, ktorí triumfovali na deblkanoi.

15:54 Pozrite sa na výber zaujímavých momentov z uplynulého olympijského dňa . Uvidíte dvojníka severokórejského vodcu Kim Čong-una, ktorý na atletickom štadióne mával pred českým bežcom Pavlom Maslákom. Viac na & gt; & gt; & gt;

15:29 Postup!Deblkanoisté Jaroslav Radoň, Filip Dvořák postúpili do finále Bet365-Kliknite tu olympijského závodu na 1000 metrov. V prvom semifinále boli druhí.

15:16 Tváre desiatich členov olympijského tímu utečencov zostanú navždy vyobrazené na stene v prístave v Riu de Janeiro. Brazílski umelci Rodrigo Sini a čaty tam sprejom namaľovali ich portréty.Chcú tým pripomenúť význam účasti týchto športovcov na olympijských hrách.

15:04 štvorkajaku Havel, Trafil, Dostál, Štěrba suverénne vyhral rozjazdu Bet365-Klikni pre svoj bonus na 1000 metrov a postúpil priamo do sobotného finále olympijských hier v Riu.

Nad výkonom slovenských reprezentantov sa vznášal otáznik, pretože Havel mal v minulých dňoch veľké zdravotné problémy a nebolo jasné, v akej forme sa na štart postaví.

Tretí posádka z vlaňajšieho majstrovstvá sveta však druhé rozjazde kraľovala od štartu do cieľa. V polovici trate mali Česi náskok 2,65 sekundy na druhú Argentínu, ktorý potom ešte zvýšili.Aj napriek viditeľné polevení v závere nakoniec prešli cieľom s náskokom viac ako troch sekúnd.

14:37 Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák budú o účasť vo finále olympijského závodu na 1000 metrov bojovať v popoludňajšom semifinále. V rozjazde boli štvrtí a priamy postup si nezabezpečili.

14:28 Silný príbeh britskej televíznej moderátorky Charlie Webster . Viac čítajte tu & gt; & gt; & gt;

14:11 Kajakár Filip Šváb obsadil v rozjazde na 200 metrov siedme miesto a do semifinále nepostúpil. < b>

14:10 Ikdyž Američan Ashton Eaton obhájil v desaťboji zlatú medailu z Londýna a navyše vyrovnal olympijský rekord Romana Šebrleho z Atén , úplne so všetkým spokojný nebol.Svetový rekordman by si prial, aby jeho disciplína priťahovala viac fanúšikov a bola divácky atraktívnejšie.


 Ashton Eaton by si prial, aby jeho disciplína divákov viac zaujímala Ashton Eaton by si prial, aby jeho disciplína divákov viac zaujímala • < span itemprop = "author"> Foto Reuters

12:10 Drsné podmienky čakajú chodkyňa v piatkovom olympijskom závode na 20 kilometrov.Reprezentantka Anežka Drahotová sa vydá na okruh v ľúbezné scenérii ostrova Pontal blízkosti jednej z krásnych pláží Ria. Okrem súperiek jej závod sťaží tiež predpokladané horúce počasie. Viac čítajte TU & gt; & gt;

Viac o LOH Rio 2016 čítajte TU & gt; & gt; & gt;

Témy: šport, LOH Rio 2016, program, online, súhrn