Oczywiście, że przewożenie dzieci mogą i powinny być realizowane

W 21 wieku, kiedy prawie każda rodzina ma własne auto, kwestia wysokiego poziomu obrażeń w wypadkach drogowych i bezpieczeństwa dzieci podczas ich transportu są szczególnie istotne. Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieci i jaka ochrona będzie wiarygodne?

Oczywiście, że przewożenie dzieci mogą i powinny być realizowane wyłącznie w specjalnych fotelikach dziecięcych. Dziś ich wybór, pochodzi od wieku i / lub masy ciała dziecka i jest bardzo różny, dlatego warto zorientować się dokładnie, na co należy zwrócić pierwszorzedne uwagę, wybierając fotelik samochodowy dla dziecka.

Statystyki mówią, że liczba dzieci, które giną w WYPADKU, dwa razy większa niż liczba zabitych pieszych dzieci i dzieci-rowerzystów. Przy tym 30% poszkodowanych w wypadkach stanowią małe dzieci, i, niestety, 70% z nich ginie.

Również rozczarowujące pozostaje fakt, że podczas WYPADKU dzieci zazwyczaj otrzymują znacznie cięższe obrażenia, niż dorośli pasażerowie, którzy byli w tym samym samochodem. To naturalne, ponieważ są najbardziej narażone w dziecięcym ciele są kręgi szyjne, tak jak dzieci kręgosłup jeszcze nie jest na tyle wytrzymały, a głowa dość ciężka.

Ale, niestety, najbardziej tragicznym jest fakt, że sami rodzice za mało dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci. Niechęć do wydawania pieniędzy na zakup fotelika, lenistwo używać go instalować, przymocować, obowiązują w nim dziecka, niechęć zmuszać dziecka, jeśli jest w foteliku kapryśna – te czynniki bardzo często stają się przyczyną rozczarowujące wyniki, których można było uniknąć, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Spróbujmy zrozumieć, co się dzieje z dzieckiem, które podczas WYPADKU znajduje się na kolanach osoby dorosłej. Udowodniono, że waga ciała, która znajduje się w samochodzie, zwiększa się o porządek proporcjonalnie na każde 10 kilometrów. W ten sposób dziecko, której masa wynosi 10 kg, przy prędkości około 100 km / h będzie ważyć 100 kilo. Na ile prawdopodobne jest, że dorosły może się utrzymać na rękach 100 kilo wagi, które bezwładności podczas zderzenia spieszyć? Dziecko przyspiesza, jak balon, i bije szyba lub panel przedni pojazdu z obciążeniem 100 kg, niezależnie od tego, skuty w tym momencie osoba dorosła, czy nie.

Prędkość zawsze bawić się krytycznego rola w WYPADKU. Na przykład, w przypadku zderzenia pojazdu i pieszego przy prędkości około 90 km / h człowiek jest w stanie wylecieć z butów! Jeśli prędkość wynosi pozornie, w odległości 40 km / h, nie przypięty kierowca może wylecieć z własnego fotela, przelecieć kierownica i, łamiąc sobie przednia szyba, wylecieć na jezdnię. Jeśli nie przypięty pasażer trzyma na kolanach dziecko w wieku powyżej 1 roku, w przypadku awarii, to najpierw uderzy się o oparcie przedniego fotela, i na niego spadnie nawet dziesięciokrotnie waga dorosłego. To jest, gdy waga dorosłego wynosi 70 kg, dziecko poczuje na sobie obciążenie 700 kg! Dla dziecięcego organizmu ten ciężar okaże się śmiertelne. I nie warto pocieszać się złudzeniami, że w razie niebezpieczeństwa, będziesz miał czas zareagować i podjąć działania. Zazwyczaj po chwili zderzenia i absolutnej zatrzymaniu samochodu przechodzi nie więcej niż 0,4 sekundy, a to za mało nawet do tego, aby zrozumieć, że doszło do WYPADKU.

Polecamy stronę naszego partnera: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dziecięce – meble dla dzieci Banaby, zegary dziecięce – kliknij i również dywany dla dzieci – dywany dla dzieci. Polecamy sklep Banaby.pl