MFK Skalica je definitivně součástí Fortuna ligy 2015/2016

BRATISLAVA. Prezídium Unie ligových klubů (ULK) na svém čtvrtečním zasedání definitivně přijalo MFK Skalica mezi účastníky Fortuna ligy 2015/2016.

Druhý tým uplynulého ročníku DOXXbet II. ligy nahradí šesté mužstvo nejvyšší soutěže 2014/2015 MFK Košice – z důvodu nesplnění finančních kritérií nedostal licenci pro nastávající ročník nejvyšší soutěže 2015/2016.

O postupu Skalice a její účasti v nadcházejícím novém ročníku Fortuna ligy se mluvilo jako o hotové věci. Oficiálně padla definitiva až ve čtvrtek 18.června.

“Na jednání prezidia Unie ligových klubů byli pozváni i zástupci MFK Zemplín Michalovce a MFK Skalica, kteří se zúčastnili právě z důvodu jejich účasti v příštím ročníku Fortuna ligy,” citoval portál fortunaliga.sk slova výkonného ředitele ULK Michala Mertinyáka. Musí splnit podmínky

“Na vědomí se v první řadě vzal postup Michalovců. Zároveň bylo přijato usnesení, ve kterém se na základě soutěžního řádu zařadila do fortunaligovej dvanáctky i Skalica.”

Obě zmíněné mužstva MFK Zemplín Michalovce i MFK Skalica musí splnit podmínky pro start v nejvyšší soutěži.Na prezidiu ULK prezentovali aktuální připravenost.

“Michalovčania mají z hlediska infrastruktury utvořené optimální podmínky, včetně umělého osvětlení. Komise pro stadiony a hřiště Slovenského fotbalového svazu (KSI SFZ) absolvovala obhlídku jejich stadionu právě v těchto dnech,” konstatoval Mertinyák.

“V případě Skalice komise určila několik oblastí, které se budou muset vyřešit do začátku sezóny,” prozradil Mertinyák.Výjimky na osvětlení a šatnu

“Skalický klub zároveň doručil žádost o výjimku na umělé osvětlení, ale i na šatnu hostujícího mužstva, kvůli čemuž bude určitě potřeba absolvovat opakovanou obhlídku stadionu i za naší účasti.”

Prověření splnění podmínek proběhne nejpozději dva týdny před prvním domácím zápasem obou klubů. //

Dnes se oficiálně potvrdilo na zasedání ULK že naše A mužstvo MFK bude startovat v novém ročníku 2015/2016 ve Fortuna…Posted by www.mfkskalica.sk on 18. červen 2015

V nejvyšších fotbalových soutěžích se začínají objevovat kluby z menších měst.Postup mezi elitu si vybojovali český Varnsdorf (zřekl se však účasti v Synot lize, pozn.), Španělský Eibar, italské Carpi a Frosinone či anglický Bournemouth.

“Svědčí to o velké motivaci a jakémsi rodinném motivu těchto klubů, které jsou i v menších městech schopny naakumulovat dostatek finančních prostředků na chod prvoligového klubu,” zamýšlí se Mertinyák.

“Je to paradoxní situace, že takzvané bašty nám opouštějí nejvyšší soutěž. Je důležité, aby se zaktivizovaly i větší města a pomohli správnému fungování tradičních klubů,” dodal.Stabilizovat hrací časy

Na účast Skalice a Michalovců v nejvyšší soutěži se těší. “Určitě přinesou nováčkovský entuziasmus. Michalovce navíc ponechají ligu i na východě Slovenska, neboť v ní pro licenční důvody, bohužel nebudou působit Košice.” Košice byly tradiční baštou slovenského fotbalu.

I v nové sezoně 2015/2016 čeká na fotbalových fanoušků v ČR mnoho lákavých změn a novinek. Fortuna liga by měla být poutavější.

“Chceme především stabilizovat hrací časy a dny do maximální možné míry, aby měli diváci jasno, kdy se Fortuna liga bude hrát.Naším cílem je jednoznačně přilákat na stadiony co nejvíce lidí, “prozrazuje Mertinyák.

” V termínové listině jsme zohlednily především termíny hokejových mistrovství světa, které jsou obrovským tahákem fanouškovského zájmu v našem prostředí. Přineseme určitě i další projekt podobný Cestě za trofejí, která byla mimořádně úspěšná, “pokračuje.

” Kvalitu i náročnost soutěže zvyšuje návrat reprezentantů, což fanoušky určitě bude lákat. Všichni jsme samozřejmě i v očekávání nové City Areny v Trnavě. “