Liverpool FC – Manchester City

Posledný duel roku 2016 ponúkne v anglickej Premier League atraktívny súboj o druhé miesto medzi výborne hrajúcim Liverpoolom a Manchestrom City. Oba tímy sa nachádza vo veľmi dobrej forme, nastrieľali najviac gólov v celej Premier League a vyhrali posledné tri ligové zápasy.

Anglická najvyššia súťaž sa nám prehupla do svojej druhej polovice a všeobecne je známe, že ten, kto zvládne toto obdobie okolo vianočných sviatkov, urobí veľký krok k vysnívanému celkovému umiestnenia. Reds aj Citizens zvládli svoj prvý povianočná duel na jednotku, keď obaja vyhrali o tri góly, a teraz ich čaká ďalšia skúška. Keď už sa bude celá Európa pomaly venovať silvestrovským oslavám, odohrá sa na Anfield jeden z hlavných šlágrov.

Liverpool je pre Manchester City jedným z najmenej obľúbených súperov. Celok z Etihad prehral s Reds posledné tri ligové duely a na Anfield Road zvíťazil naposledy v máji 2003. Tento rok navyše Kloppova družina predvádza najlepšie výkony za posledné roky. “Nie je o čom diskutovať, jedná sa o jedného z uchádzačov o titul,” vie manažér Citizens Pep Guardiola.

“Bol som sa pozrieť na ich duelu proti Stoke a bol to z ich strany naozaj kvalitný zápas. Bude dôležité, aby sme sa im vyrovnali v nasadení. Anfield Road bude hrať veľkú úlohu,” tuší španielsky gentleman. S Jürgen Klopp, lodivod Liverpoolu, sa počas ich pôsobenia v Bundeslige stretli mnohokrát. “Poznáme sa navzájom veľmi dobre,” potvrdil Guardiola.

Výhodu domáceho prostredia cíti tiež práve kouč Reds. “Anfield bude naša výhoda, musíme to využiť,” nabáda svojich zverencov Jürgen Klopp. “City majú inak väčšiu kvalitu v základnej zostave aj väčšiu kvalitu na lavičke náhradníkov,” uznáva a na záver dodal: “Bude to veľké stretnutie pre oboch. Veľmi sa na to teším.


Milujem, keď sa môžeme zmerať s najlepšími.”

Klopp bude v sobotu v podvečer postrádať stopéra Joel Matip aj krídelníka Philippeho Coutinho, obaja majú problémy s členkom. Podobné typy musí oželieť tiež Pep Guardiola, ten nemôže využiť Vincenta Kompanyho a Leroye Saného. Naopak k dispozícii by mal byť už John Stones a po disciplinárnom treste tiež kanonier Sergio Agüero.